Farma U Chlupáčků

Naše rodinná ekofarma se nachází v lesnaté a kopcovité krajině s pastvinami a přírodními rybníky na rozmezí lázeňských měst Karlových Varů a Mariánských Lázní Farma se zabývá ekologickým chovem skotu plemene Masný simentál a péčí o krajinu v CHKO Slavkovský les.

Skot je chován v podmínkách ekologického zemědělství, celoročně ve venkovním prostředí. V letní sezoně se volně pase s možností přikrmování sušinou. V zimním období mají naše zvířata neomezený přístup do zimoviště, přičemž volný pohyb na pastvinách je samozřejmostí. Naše pastviny se nacházejí v nadmořské výšce cca. 620 m.n.m., ale i přesto zvířatům poskytují dostatek kvalitní píce i díky naší celoroční péči. Stálý přístup skotu k vodě, kvalitní pastva ale i stín mohutných stromů v horkých dnech přispívají k pohodě zvířat a jejich skvělé kondici. Celkově čisté životní prostředí a ekologický způsob hospodaření na farmě mají pozitivní vliv na zdraví a vlastní užitkovost skotu.

Masný simentál

Skot plemene Masný simentál je plemeno masného užitkového typu původem ze Švýcarska, je nenáročné a přizpůsobivé i drsnějším přírodním podmínkám a díky svým růstovým schopnostem je téměř ideální pro naše podmíky. Telata masného simentála vykazují jednoznačně nejvyšší intenzitu růstu mezi masnými plemeny chovanými v naší republice. Produkujeme a prodáváme plemenné býky a jalovice tohoto celosvětově oblíbeného skotu.